JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

JBL wie, jak z bezprzewodowego głośnika Bluetooth uczynić prawdziwie imprezowy gadżet – Pulse 2 dostosowuje kolory do naszego nastroju i granej muzyki

  • Data: 2016-06-22

Muszę przyznać, że JBL Pulse 2 to jeden z najbardziej efektownych głośników Bluetooth dostępnych na rynku i jednocześnie prawdziwie imprezowy gadżet. Oprócz odtwarzania muzyki serwuje bowiem interaktywny pokaz świetlny – wielobarwne wizualizacje można zmieniać zależnie od nastroju, w czym pomagają sensory reagujące na otoczenie.

Budowa i funkcjonalność

Jak sama nazwa wskazuje, Pulse 2 to druga odsłona głośnika JBL z macierzą diod LED. Jego premiera miała miejsce na targach IFA w 2015 roku. Nowa generacja pozwala m.in. na wykorzystanie technologii JBL Connect, czyli na zbudowanie sieci kilku głośników w celu synchronizacji muzyki i efektów wizualnych.

Głośnik przypomina nieco puszkę piwa (zwłaszcza jego srebrna wersja kolorystyczna) i dobrze leży w dłoni, choć do lekkich nie należy. Zwężające się podstawy cylindra ogumowano tylko na krawędziach, bowiem pracują tam dwie (po jednej z każdej strony) membrany bierne. Z tego względu najlepiej byłoby ustawić Pulse 2 w pozycji poziomej, ale nie jest to wygodne, bo jedynym w miarę płaskim elementem obudowy jest biegnący przez niemal całą jej długość panel sterujący. Znalazł się na nim włącznik/wyłącznik, a także przyciski parowania, trybu wizualizacji LED Lights (do wyboru kilka ustawień, m.in. Fire, Rain, Stars czy Canvas; do zabawy efektami świetlnymi służy także aplikacja JBL Connect App), głośności (+ i –), JBL Connect, play/pause, a ponadto wskaźnik naładowania akumulatora, wejście AUX ukryte pod zaślepką (de facto ukryto tu wejście 3,5mm raz gniazdo micro-USB do ładowania akumulatora) i JBL Prism – aby zsynchronizować głośnik z wybranym tłem, należy nakierować na nie sensor, a następnie nacisnąć przycisk znajdujący się z drugiej strony obudowy.

Pulse 2 jest odporny na zachlapania, więc sprawdzi się na imprezach na plaży czy basenie. Ponadto wbudowano weń mikrofon, dzięki któremu można prowadzić rozmowy telefoniczne.

Jakość brzmienia

Biorąc pod uwagę wymiary głośnika i ograniczenia wynikające z jego konstrukcji, Pulse 2 można uznać za swego rodzaju fenomen. Jego brzmienie jest całkiem rozrywkowe – z solidną podstawą basową, nieźle rozciągniętą górą pasma i czytelną średnicą. Dźwięk jest zarówno dynamiczny i energetyczny, jak i stosunkowo łagodny, bo nie eksponuje sybilantów i nie podkreśla ataku, a więc tych cech, które zwykle robią dobre pierwsze wrażenie, ale w dłuższej perspektywie tylko drażnią uszy. Taka prezentacja sprawdza się z większością gatunków muzycznych, nie tylko tych typowo imprezowych (pop, hip-hop, różnego rodzaju brzmienia elektroniczne), ale też nieco bardziej romantycznych (rockowe ballady itp.). Całkiem przekonująco (na tle podobnych konstrukcji) wypadają też zjawiska przestrzenne – dźwięk nie jest zbity i przyklejony do Pulse 2, stosunkowo łatwo "opuszcza" obudowę, choć żeby uzyskać przekonujący efekt stereo, trzeba będzie połączyć z sobą dwa głośniki i skonfigurować je jako prawy i lewy (korzystając z zainstalowanej na smartfonie aplikacji JBL Connect).

Podsumowanie

10 godzin grania na jednym ładowaniu wystarczy na niezłą imprezę z odpowiednimi efektami wizualnymi, a łączność Bluetooth pozwoli na sparowanie z kilkoma nadajnikami. Najważniejsze efekty (dźwiękowe i świetlne) można zwielokrotnić, korzystając z większej ilości głośników. Miłej zabawy!

Werdykt: JBL Pulse 2

★★★★½ Fajny gadżet, który sprawdzi się zarówno na imprezie w plenerze, jak i w bardziej nastrojowych sytuacjach